| Spanache_Antonia_Ecaterina_1994 a întrebat:

Am o cățelușă, bichon maltez. Are 3 luni si as vrea sa stiu ce mancare gatita as putea sa ii dau? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

Legume fierte, morcov, cartofi, brocoli, supe cu orez legume si carne, ou fiert (cainii mei adora oualele) migdale.Sa nu cumva sa ii dai oase pana dupa varsta de un an si nici dupa aia nu prea trebuie si nici dulciuri, si ce contine cacao sau cafea

2 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Cred ca nu ai voie sa ii dai mancare gatita.
Intreaba un veterinar inainte sa il imbolnavesti.

| MentulaMagna a răspuns:

Salut!
Cea mai recomandată marcă este Pedigree, dar dacă vrei să-i gătești tu încearcă carne fiartă de vită/pasăre (carne slabă) și vezi ce-i place. Să nu-i dai niciodată ciocolată, dulciuri în general, multă pâine sau oase.
Totuși, cel mai bine este să vorbești cu un veterinar.