| Molusca a întrebat:

Bună! Am o cățelușa, care are 1 luna. Se scarpină foarte mult, dar n-are purici! Cred că are râie
Are niste chestii care seamănă cu susanul alb.
Raia se poate transmite de la câine la om?
Ce tratament trebuie sa ii iau? Ați avut experiențe de genul? Daca ați avut experiențe de genul, cum ați procedat?
Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| TheGoodDr a răspuns:

Du-o la veterinar, si eventual daca incepe sa te manance mergi si tu la medic

2 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Da,se poate transmite si nu doar raia si alte boli de piele.Nu il mai tine pe asternuturile tale sau hainele tale, nu mai pune mana pe el neprotejat cu mănuși si dul la medic pentru tratament.

| Zuzu1991 a răspuns:

"Raia se poate transmite de la câine la om?"
dap