| nemynna a întrebat:

Buna! Am o catelusa careia i-au aparut pete micute rosii deschis, aproape roz pe piele.Mama zice ca e urticarie, dar am cautat pe alte situri si urticaria arata altfel.Ma gandesc sa nu fie de la cateii ei(are puisori). I-au aparut de aproape 4 zile si nu ii dispar.Acum 2 zile insa i-au aparut si "borbonele" mici, albe, ca la varicela...chiar daca nu cred ca, cateii fac varicela...Va rog, daca stiti cum se trateaza big grin

Răspuns Câştigător
| Runa100 a răspuns:

Legiuitoarea are dreptate dar pana atunci poti sa o impiedici daca se scarpina si nu lasa pui prea aproape de ea pana nu e tratata desi alinarea pilor poate ajuta mult. Dragostea materna e la fel; poate alina suferinta puilor, poate aici merge partial pana la veterinat(nu glumesc, rima mi-a iesit involuntar)Insanatosire grabnica

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Du-o la medicul veterinar și vei primii și o medicație corespunzătoare.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doua la veterinar ca e mai ok asa ok happy