| Atât_Adyna_1994 a întrebat:

Am o catelusa de 2 ani si cateva luni, iar in ultimul timp, seara, cand o bag in casa incepe sa tremure si sa sufle, scotand limaba, ca atunci cand ii este cald.Tin sa mentionez ca face asta doar seara, iar pe timpul zilei, deloc. Daca o dau afara nu mai face nimic. Cred ca se sperie de ceva anume, ieri nopate a tremurat si a suflat pana la 1-2 dimineata.
Ce pot sa fac ca sa o calmez?
Multumesc!

3 răspunsuri:
| christall a răspuns:

Incearca sa o urmaresti si sa vezi care e factorul declansator, ce anume o baga in sperieti. Poate sa fie un lucru nou pe care l-ai cumparat.

| Jager a răspuns:

Du-te cu ea la un medic veterinar.

| kta1999 a răspuns:

S-ar putea să se fi îmbolnăvit, sau este speriată de câinii mai mari.