| EllyThau a întrebat:

am o iepuroaica si am dato sa faca pui prima oara ia fatat si nu i-am gasit nici nu i-am vazut.i-au mancat? si acum vreo 2 luni am dato iarstraight face si nu a fatatstraight face stiu ca sarcina tine o luna

4 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Da,am auzit ca prima data cand e mamica isi manca puii nu stiu de ce, dar a doua oara probabil ca nu si da sarcina tine o luna si cateva zile poate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iepurii ca si in cazul soarecilor de orice fel inclusiv hamsterii daca femela este deshidratata cand fata, isi mananca puii

| Bambicuochiiverzi a răspuns:

Poate ca ia mancat pentru ca ea cand simte pericol de ex sobolani ii mananca ca sa nu ii ace altii sau dac ai pus mana pe iei. Daca vrei sa pui mana pe iei cand is mici sai bagi in cuib sau din astea dte cu menta pe mana freacate si pune si in cuib de fiecare data.

| diana1394 a răspuns:

Cand este gestanta nu trebuie sa ii mai faci curat sa isi pastreze puful acolo unde sa fete si nici nu trebuie sa te uiti la ea de exemplu copii mici sa o deoache ca este un motiv pentru care isi poate manca copii. tura urmatoare ai mai multa grija!