| cataa256 a întrebat:

Buna! Am o întrebare. Ieri seara mi-a plecat motanul de 1 an si cateva luni, el a mai fost plecat si cate o săptămână dar nu era frig, ger, zapada... mai este vreo sansa sa vina acasa? Eu il tot strig prin curte si pe strada dar nicio urma am înțeles ca daca este cu pisici după el nu răspunde.In urma cu doua zile l-am găsit la o vecina in curte insa mi-e tare frica

5 răspunsuri:
| Alinailies a răspuns:

Vine acasa, mereu se intorc.
Acum sunt pisicile in calduri, cel putin la mine vin zilnic in curte si miorlaie de ma zapacesc desi motanul meu e castrat.
Si motanul meu pleaca de nebun, chiar si acum cand e ger dar se intoarce, nu stiu pe unde doarme dar banuiesc ca se descurca daca vine inapoi acasa.
Asa fac ei, pleaca de bezmetici dar se intorc. happy

| blairelovesmusic a răspuns (pentru Alinailies):

Nu doar pisicile, dar şi oamenii! Ai observat câte specimene sunt născute în septembrie? laughing

| cataa256 explică (pentru Alinailies):

Mulțumesc mult! A venit el plângând și supărat. Cine știe?

| Alinailies a răspuns (pentru cataa256):

Probabil e obosit si infometat, lasa-l sa doarma ca o sa-si revina.
Posibil sa planga dupa pisici, motanii simt mirosul pisicilor in calduri de la distanta.

| Pikmin a răspuns:

Se intorcarce el. Probabil se uită după pisici ( ͡° ͜ʖ ͡°)