| GraurAlina2 a întrebat:

Buna, am o mare problema, va rog sa ma ajutati cat mai repede.
Am 2 Amstaffi, au 8 luni. Pana acum se intelegeau bine,ne jucam toti cu ei,pana astăzi. Cand eu n-am jucat putin mai mult cu unul din ei si celalalt a devenit gelos. S-au supărat unul pe altulm s-au batut foarte tare de s-au facut numai sânge amandoi, de abia i-am despărțit. Precizez faptul ca nu am stat acasa cu ei, i-a crescut mama mea. Si nu sunt dresati absolut deloc. Habar nu au de frica sau de ordinul nimănui.
Si acum nu se mai pot suporta, cum se vede unul cu altul ar fi in stare sa se omoare sa rupa tot. Ce pot face sa ii fac cum au fost la inceput? Sa nu mai aiba ura unul pe celălalt.

4 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Unul trebuie vandut. Indiferent de dresaj. Probleme grave pot aparea. Daca nu ai o atitudine ferma sa te recunoasca ca si stapan ca si superioritate, in timp sa nu ai surprize. Ai mare grija cu ei. Trebuie sa te impui!

| Skizzi a răspuns (pentru baru):

Vândut?! La 8 luni după ce deja s-au atașat de stăpân, de loc, etc... Șmecher! :I

| baru a răspuns (pentru Skizzi):

Stiu ca nu.ti sunt pe plac dar, in timp o sa intelegi. Este doar o parere. Conteaza sa nu jignim!

| aditimus a răspuns:

E vorba ca unul din ei vrea sa fie dominant, ai putea sa mergi la un dresor cu ei.