| heartsconnected a întrebat:

am o pereche de hamsteri si nu se inteleg iar fetita am cumparat-o ieri si are ca niste margele in abdomen (presupun ca e gestanta) cum fac sa se inteleaga? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Anto11 a răspuns:

Fi sigura ca vei despartii puii de mascul cand se vor naste si du-o pe femela la veteriner ca sa te convingi ca e gestanta.Ai putea sa incerci sa la inparti cusa cu niste gratii pana vezi ca se inteleg destul de bine apoi poti sa indepartezi gratiile.

2 răspunsuri:
| Bibuşca a răspuns:

Ei, nici macar nu se cunosc. Iar masculul vrea sa isi apere teritoriul pentru ca iti dai seama ca el nu si-a injumatetit cusca cu un alt hamster.
Eu sunt singura la parinti si nu as suporta sa vina unul pe capul meu si sa se simta ca acasa si sa-mi impart camera cu el/ea m-am simti ingrozitor. Poate asa se simte si el.
Mai lasa-i cateva zile sa se cunoasca si se vor intelege pana se cunosc si se acomodeaza unul cu altul!
Nu uita sa nu rasfeti doar pe unul ci pe amandoi pentru ca daca reasfeti doar pe unul vor prinde ura intre ei.

| heartsconnected explică:

Din contra, el e foarte docil, ea este mai irascibila :-