| nuconteaza777 a întrebat:

Am o pisica British de 3 anișori(fetiță) și mereu dimineața la ora 6:30 începe a mieuna și zgârie ușa, o tranteste, face gălăgie si nu mă lasă normal să dorm! Ce pot sa fac sa o dezvat de acest obicei? Ea nu are nici o problema de sanatate.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu poti sa ii faci nimic. Toate matele sunt active la orele alea.

| Felys a răspuns:

Tot ce poti face este sa nu inchizi usa in clanta, sa o lasi intredeschisa sa umble pe unde vrea.Asa procedez si eu pentru ca altfel mi-ar fi somnul deranjat si ar mai strica si usa cu ghearele

| Vali215 a răspuns:

Nu este nimic ciudat, toate fac treaba asta. Doar vrea să iasă din cameră.

| AndreeaDaniela2000 a răspuns:

Și pisicul meu face ca un dement in fiecare dimineata ca se cere la baie si lui ii place sa facă afara. Daca nu e asta poate e in calduri si trebuie sterilizata si daca vrei sa o dezveti o poti certa dar fara agresiune.

| Slavitesti a răspuns:

Am si eu o pisica tortie are dunga galbena pe nas?
La ora 5 30 incepe sa se joace deschide usile?

| Meeownica a răspuns:

Buna!
Iti recomand sa citesti urmatorul articol:
https://www.meeownica.ro/2019/02/09/de-ce-cauta-pisicile-atentie/