| DangerGhost a întrebat:

am o pisica, care a fatat acum 2 saptamani. Puii au ochisori si i-am atins pe amandoi. Pisica mea este afara si imi este teama ca atunci cand va intra sa ii alapteze il va refuza pe unul sau poate chiar pe amandoi. Este posibil sa se intample asta cand puii au ochisori?

7 răspunsuri:
| SnowBella a răspuns:

Cel mai probabil nu ii va refuza, avand in vedere ca pisica are un instinct matern foarte puternic. Desi nu pare o idee prea buna, iti recomand sa iei puii si sa-i scoti putin afara prin iarba (chiar daca sunt asa mici) ca sa mai dispara mirosul de om. Ideal ar fi sa porti manusi.
---
Think clear!

| Hikari a răspuns:

Nu cred ca se va intampla ceva. In caz ca nu ii va alapta, ii poti hrani cu un biberon. Parerea mea este ca va accepta sa ii alapteze deoarece acestia au ochisori. Sper ca te-am ajutat. ^.^

| ILied a răspuns:

Nu. Niciodata nu se va intamla asa ceva. E ca si cum ai naste gemeni si ar incepe sa vorbeasca. Nu i-ai mai da cuiva mancare?

| black1white a răspuns:

Nu prea cred.sunt destul de mari pentru a putea fi atinsi. stai linistita.si daca ai si o ''relatie'' cat de cat buna cu pisica nu are cum sa ii refuzewinking

| JohnnyBi a răspuns:

Ochi au de cand se nasc. poate dupa ce ii deschid vrei sa zici. daca iti simte mirosul poate sa ii refuze, dar difera de la pisica la pisica, de la rasa la rasa, si personalitatea acesteia.

| EduardTPU a răspuns:

Si tu ai avut ochi cand te-ai nascut,si ce, mama ta nu te-a mai alaptat? laughingrolling on the floor Singurul lucru care ar putea s-o deranjeze pisica e faptul ca i-ai atins puii, dar nu in asa fel in cat sa-i "renege" laughing. Stai linistitawinking

| NIMENII a răspuns:

Eu am atins după o zi și nu ia refuzat și i-a dat ochii de mult... dar asta depinde și de ea dacă mai are chef sau nu... dar nu este nimic grav căci sunt f rare cazurile.