| MireasmaDistrugatoare a întrebat:

Am o pisica de 4 kg si vreau sa stiu cata mancare trebuie sa ii dau pe zi. Cate plicuri whiskas hrana umeda si cata mancare whiskas usacata? Dau funda! Va rog fara raspunsuri gen "Nu ii mai da whiskas ca nu este o mancare sanatoasa." Va rog, ajutati-ma!

6 răspunsuri:
| MeGustaaaaa a răspuns:

Pai in primul rand, daca are 4 kg. trebuie sa ii dai cate 1 pliculet de Whiskas dimineata si seara.Dar depinde de gramajul plicului. Daca e de 100g. da-i 2 pliculete dimineata si 2 seara. Sper sa iti fie de folos!
P.S- Nu o invata doar cu Whiskas.Da-i si alte granule sau alt timp de mancare.

| LostHappiness a răspuns:

Whiskas nu ca e o mancare sanatoasa, dar daca o inveti cu plicuri nu va mai manca mancare uscata, va face fite la mancare si va cere doar plicuri. Eu zic sa ii dai numai mancare uscata, lasi in castronel sau ce are ea pentru mancare si ea va manca atat cat are nevoie happy

| blackwidow a răspuns:

Cred ca pe pungile de mancare pentru pisici scrie cantitatea si pentru ce varsta este recomandat fiecare fel de mancare. Cum si tie iti place sa alternezi mancare si nu mananci de trei ori pe zi mancare gatita, sau de trei ori numai salam, asa si pisicii trebuie sa-l alternezi mancarea. Consider ca de doua ori pe zi este suficient, probabil un plic, o data mancare uscata, o data umeda. Nu-ti voi spune ca e nesanatoasa mancarea la plic(probabil stii si tu asta) insa mai da-i si mancare gatita, lapte, carne si altele. Numai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ii mai da whiskas ca nu este o mancare sanatoasa.

Răspuns utilizator avertizat
| boby_7223 a răspuns:

Hey tias putea spune pentru hrana uscata 85g la o masa iar cealalta nu stiu... scuze