| yourkittycat a întrebat:

Am o pisica de 9 luni. Ii dau plicuri de mancare royal canin, gourmet. Ii mai dau supa sau ii amestec ou fiert cu mancare din plic. Ce alte idei pentru sanatatea ei i- as mai putea oferi?
Am auzit ca se mai dau la pisici tacamuri de pui. Dar nici nu am incercat inca

Răspuns Apreciat de Editori
| nugasescusernameliber a răspuns:

Da-i strict mancare de pisici! daca ai gasit ceva ce sa-i placa ramai cu acea hrana tot restul vietii ei. Pisicile nu sunt oameni, nu trebuie sa le diversifici mancarea si mai ales nu le da ou si mancare gatita. Stomacul lor cat o cutie de chibrit, cum sa digere hrana gatita si condimentata? Deci linisteste-te, pisica va fi sanatoasa doar cu plicurile acelea.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru sanatatea ei nu ii mai dai mancare gatita