| anonim_4396 a întrebat:

Buna,am o pisica si o sa aiba puii peste 4 saptamani si e de rasa. Ea uneori sta si in casa, si afara, dar cand o sa nasca puii ar trebui sa o tin in casa? Am auzit ca motanii omoara puii de pisica.

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Pisica stie mai bine ca oricine ca motanii vor vrea sa ii omoare puii, singura va vrea sa nasca in casa. Pregateste o litiera mare sau un lighian cu ceva carpe ca sa nasca. Dar ai grija ca puii adolescenti sa nu mai fie lasati in casa, doar nu vrei sa faci crescatorie.

2 răspunsuri:
| Emena a răspuns:

Da, ar fi bine sa o ții in casa și sa ii Pregătești o cutiuta cu niște prosoape sa aibă unde sa fete

| Derkes a răspuns:

Da,dupa ce va naste o poti da afara