| MihaiPaleologu a întrebat:

Buna, am o problema, a inghitit cainele meu pechinez de o luna jumate, fetita un dop de urechi, de acela de burete care se pune atunci cand sforaie cineva langa tine. Il va elimina prin fecale? Ce e de facut?

1 răspuns:
| ottovintila a răspuns:

Teoretic sucul gastric al prietenului tau patruped ar trebui sa topeasca dopul care stiu ca este dintr-un burete. In cazul in care nu se digera, il va elimina. Intrucat tubul digestiv la catei nu este foarte lung ca la om, poti urmari maine daca il elimina. In caz contrar daca animalul isi pierde pofta de mancare si este letargic, poti merge la un veterinar.