| Maia55 a întrebat:

Am o problema cu cățelușa mea. Are doua luni, la început musca încet doar când se juca cu noi, dar acum efectiv sare pe toți și ne musca destul de rău. Ce ii pot face?

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu a fost educată de mama ei, altă cățea cum să muște, în joacă sau serios. o poate corecta un dresor specialist.

| Maia55 explică (pentru sadrian46):

Am înțeles. Mulțumesc frumos!

| J0B0MAT a răspuns:

Ceart-o, arată-i că a greșit și nu o mai băga în seamă o perioadă. Sau la un dresor.

| Maia55 explică (pentru J0B0MAT):

Am încercat, o sa continui sa o mai cert când face asa. Mulțumesc!

| Patronu1 a răspuns:

La 2 luni comportamentul asta e perfect normal, tu ai grija cand te musca sa o apuci de bot și sa ii spui: Nu! O sa se prindă ea cum sta treaba după o vreme. De asemenea ce rasa ai? Unele rase sunt predispuse la anumite fixatii orale și dacă ști cum poți sa te folosești de asta în avantajul tău. Bafta!

| Maia55 explică (pentru Patronu1):

Este bichon havanez. Mulțumesc pentru răspuns!

| Patronu1 a răspuns (pentru Maia55):

Cu placere

| Patronu1 a răspuns (pentru Maia55):

Cu plăcere. Dacă mai ai probleme cu ea sa nu îți fie frica sa întrebi