| Diananitu456 a întrebat:

Buna,am o problema cu porcusorul de guineea.Azi cand m-am trezit,porcusorul era moleșit,nu se mișca deloc,nu mânca, i-am dat putina apa si si-a mai revenit, are burtica umflata și nu prea mananca si mi se pare ca e umflat la funduleț, cand îl apas pe burtica îl doare. Ce are porcusorul meu? Va rog ajutati-ma!

2 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Mergi cu el la medicul veterinar. Doar el iti poate spune ce are si il poate trata.

| Coman_Brn_Bianca_1990 a răspuns:

Posibil paraziti intestinali! Mergi de urgenta cu el la medic si iti va recomanda anumite prafuri de pus in apa, sau pastilute! Multa sanatate