| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema: In septembrie mi-am luat o pisica de pe strada. Frumoasa,gri, tigrata si foarte educata. Stia sa-si faca nevoile la ladita si toate cele. I-am cumparat zgarda antipurici de la auchan.Recent am inceput sa ma uit in blanita ei caci se scarpina prea mult.Am vazut ceva mic si negru care se misca repede. Am cerut sfaturile prietenilor si m-au sfatuit sa ii iau picaturi care cica omoara puricii. CICA. Pentru ca nu si-a facut efectul+am casa plina de purici gasesc cate 12 pe zi si nu pot dormi noaptea din cauza mancarimilor. As vrea sa o dau dar ea nu prea se descurca cu masinile. M-am saturat de ea si imi este si mila. Nu pot sa ma duc cu ea la veterinar ca la mine in oras costa 600 lei o consultatie si medicamentul 100. Chiar nu stiu ce sa fac. Plang in fiecare zi. Ajutor!

Răspuns Câştigător
| Ionut_Oana-Roxana_1989 a răspuns:

Buna! aceeasi problema am avut-o si eu. pentru casa cumpara de la farmacia veterina o sticluta de Super Killer 25 ec si pui o sticluta de 10 ml la 4 litri de apa intr-o sticla cu pulverizator si dai peste tot in casa. este de ajuns pentru un ap cu 2 camere. dupa ce stopesti lasa geamurile deschise si timp de 2-3 ore nu intra in camera respectiva. Stopeste camerele pe rand nu toate odata, pentru ca tu si pisica ta sa nu luati contact cu solutia. Dupa de 2-3 ore speli f bine pe jos si aspiri patul/canapeaua/ scaunele.
Pt pisica eu folosesc sampon Ectocid pentru purici. Este f bun! cu maxim 50 de lei rezolvi toata treaba. La mine a functionat si nu mai am probleme cu chiriasii pisicii.

| anonimanonnim a răspuns (pentru Ionut_Oana-Roxana_1989):

Multumesc foarte mult pentru sfat! Cu siguranta am sa incerc!

3 răspunsuri:
| anonimanonnim a răspuns:

Multumesc pentru raspunsuri! Cu siguranta am sa incerc happy