| Nicol1234 a întrebat:

Am o problema si nu am idee cum sa o rezolv. Va rog sa ma ajutati! Am o cățelușa, bichon bolognese, are 2 ani si este in călduri. De asemenea mai am un câine, nu este de rasa, care este foarte bătrân, are aproximativ 12 ani. Bichonul meu a ieșit in curte si celălalt câine era si el in curte, au stat amândoi aproximativ 10-15 minute, făcând…. Care sunt șansele ca bichonul sa fii rămas însărcinat?

Răspuns Câştigător
| kar1GaNNN a răspuns:

Nu conteaza ca ala a fost batran, daca au stat amandoi 10-15 minute facand... e clar ca bichonul a ramas insarcinat happy

| Nicol1234 explică (pentru kar1GaNNN):

Dar daca ar fi ramas atunci însărcinată, ar mai fi stat la câine?

| kar1GaNNN a răspuns (pentru Nicol1234):

Da, sunt care si stau, nu conteaza, e la fel ca iepurii, montezi iepuroaica azi iar peste o saptamana o poti monta iarasi.
Asa e si la caini daca azi sa... cu cainele ala, mai poate sa se... inca de 100 de ori intr-o saptamana, dupa care is iva reveni si trebuie sa isi duca sarcina pana la capat.