| anonim_4396 a întrebat:

Am primit de craciun un peste beta, pana acum a fost activ, a mancat bine, dar de vreo 2 zile nu mai mananca nici macar un fulg de mancare, doarme non stop si in pozitii destul de ciudate, constant am impresia ca e mort, a inceput sa se ascunda in locuri ciudate, in fundul scoicii, lucru pe care nu il facea, lateral pe sub scoică, se ingramadeste foarte ciudat+ ca am observat ceva membrana transparenta pe varful cozii, nu stiu ce e in neregulă cu el, daca ati putea sa imi dati un sfat. (stă în bol, singur)

1 răspuns:
| Cksihja a răspuns:

Pește trebuie să stea într-un acvariu nu în bol, acolo apa trebuie curățată zilnic, din acest motiv este foarte posibil să fie bolnav.