| Infernia a întrebat:

Am primit si eu un pui de pisica si as dori sa-l spal dar nu stiu sigur de la cate luni are voie sa faca baie deoarece el are 1 luna jumate. Multumesc astept raspunsuri.

5 răspunsuri:
| watzzup a răspuns:

Stiu ca e mult dar sa-r putea la 6 luni. nu sunt sigur dar la catei asa se face

| maiAm8conturi a răspuns:

Si eu am incercat sa-i spal pe ai mei si pana m-am prins eu care-i treaba cu manualul de utilizare al masinii de spalat, au inceput sa se spele singuri.Eu stiu ca se ling(si nu ma gandesc la Paula) sau ii spala mama lor pana la varsta de 6-8 luni.
Baie eu le facem de mici, n-am respectat ce zice nenea vet, mai mult ca sa-i obisnuiesc.Le faceam dimineata cand erau flamanzi, ca sa-i pot recompensa dupa baie, iar curatatul se facea de la gat in jos.Niciodata apa pe cap sau in urechi!

| speed17 a răspuns:

Mai asteapta 1 luna si dupa aia poti sa ii faci baie big grin

| elfa a răspuns:

Eu cum am luat pisica de la cineva am si spalat-o si avea numai o luna si o saptamana. Apoi a fost spalata iar la cateva zile pentru ca a sarit in noroi.Acum are 4 luni si a mai fost spalata intre timp. Nu o sa se intample nimic cu ea.Si la vet sunt spalati puii.

| Malina_8931 a răspuns:

Am si eu pisica si stiu totul despre ele, poti sa speli la 2 luni si ceva (mai devreme nu se poate) si sa ai grija sa nu ii intre apa in urechiusi ok?