| Lav123 a întrebat:

Am și eu doi perusi, ii am de 6 luni de zile și din păcate a trebuit sa plec in Spania, bineînțeles aveam in plan sa ii iau și pe ei, iar după 30 de minute de mers pe drum,mi-am dat seama ca nu e ok,ca erau foarte agitati și m-am întors și i-am lăsat la mama mea,unde are și ea o pereche de perusi dar ai ei sunt foarte triști, ai mei erau foarte "razgaiati" numai mâncare buna, jucării,locuri de joaca amenajate prin casa și multă iubire,la mama nu or sa aibă parte, doar de mei simplu și încă doi parteneri de joaca.Am vorbit cu maicamea,mi-a spus ca sunt foarte triști și abia mai mănâncă,sinceră sa fiu și eu sunt la fel, sunt ca și copiii mei și nu știu cum sa fac sa-i aduc aici, ma întrebam dacă ii pot aduce cu avionul, dar sa fiu sigura ca ajung cu ei vii, decât sa stau cu grija asta mai bine ii las la mama. Va rog din suflet ajutați-ma cu un sfat.

2 răspunsuri:
| ibaal a răspuns:

Tu poti sa ii aduci cu avionul, dar trebuie sa stea in carantina...cel putin asa se-ntampla cu cainii, pisicele! Cred ca si pentru pasari la fel este...si ele pot fi purtatoare de boli happy
Dar, nimeni nu iti poate garanta ca vor si supravietui, iti dai seama, nimeni nu stie! Depinde de ei happy

| asmodeus10 a răspuns:

Si bunica are perusi, solutia este sa nu ii duci cu avionul,am auzit multe cazuri in care stand in carantina au murit multe animale in special pasari, mai bine lasa-i mamei tale si spune-i exact ce trebuie sa le dea, cum sa se comporte, mai bine fa-i o lista si sa se tina de ea, daca e poti vorbi cu ea in fiecare zi sa intrebi ce mai fac, sa ii vezi video prin whatsapp daca ti se face dor de ei, mult succes.