| Bri96anonim a întrebat:

Buna, am și eu o problema urgenta, cred ca pisica mea s-a constipat, ce pot sa-i dau sa nu mai fie asa? Adică nu mai mănâncă, doar foarte, foarte puțin, se joaca dar rar, încă se linge și e energic dar puțin, ce pot sa-i fac, in afara de veterinar. Scz pentru categorie.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da-i sa bea lapte (de vaca) si in loc de apa.
Nu-i da mancare (uscata) pana ce nu-si revine la normal.

| Paula2018 a răspuns:

Lapte și pauza de la hrana uscata. E ideal sa ii dai hrana umeda. Eu sper sa fie numai o constipație, însă de obicei la pisicuțe constipația e legată de alte probleme de sănătate. Oricum dacă nu își revine, ar fi ok o vizita la vet. Sănătate!

| Bri96anonim explică:

I am dat lapte și l a vomitat, și nu i am dat hrana uscata, numai umeda!