| Bibbbbbiiiiiii a întrebat:

Am si eu un bischon maltez de 6 luni care este foarte rautacios si incapatanat. Are anumite momente in care trage de tot ce prinde, roade tot, pot sa tip la el oricat nu are nici o treaba, daca il cert sau ii mai dau cate-o palma se repede sa ma muste, maraie la mine. Ati putea sa imi dai vr-un sfat, am inteles ca ar face asa pana la 1 an, ati avut si voi? Ce stiti sa imi spuneti?

Răspuns Câştigător
| Papusika27 a răspuns:

Buna, acum cainele meu are un an si 2 luni, a fost la fel de rau. Pe la 8 luni m-am interesat si am transfornat un pic ideile pana cand a rezultat ideea : daca rodea papucul aveam un recipient care stropea ( de la o solutie foarte bine spalat recipientrul ) il stropeam la incepul in fata, dar la un moment dat oriunde il stropeam reacionat pozitiv. Acum este foarte cuminte, dar mai are unele impulsuri din an in paste. Sper sa functioneze si la cainele tau! Funda!?

2 răspunsuri:
| Delia01 a răspuns:

A mea are 7 luni. Si daca e obraznica ii arat un sul facut din ziar. Nu e nevoie sa i tragi. Cel putin a mea fuge cand il vede. Succes

| Bibbbbbiiiiiii explică:

Delia, al meu sare sa mi-l ia din mana.