| MaraMadalina1888 a întrebat:

Buna,am un bichon si astazi i-am facut baie, i-am facut afara si l-am uscat cu prosopul in casa (am incercat cu tronul dar nu i-a placut si am zis sa nu-l oblig) chestia e că s-a uscat complet dar tot are mirosul acela de caine ud. Vreau sa dorm cu el dar nu cred ca pot sa-i suport mirosul acela.Cu ce pot da pe el? (Nu pot merge la farmacie pentru ceva special )

4 răspunsuri:
| andreea567890123 a răspuns:

Eu zic sa il lasi in pace. Acel miros dispare intr-o zi. Lasa-l in pace, nu-l mai chinui. Poate sa doarmă la picioare

| MaraMadalina1888 explică (pentru andreea567890123):

Caini se spală ...fiindca dupa ce vine cu 3 straturi de nămol de afara iti zic eu ca nu vrei sa l mai ti in casa.Iar la picioare ni sta, se urca in pat lângă mine

| andreea567890123 a răspuns (pentru MaraMadalina1888):

Citeste din nou intrebarea si apoi raspunsul meu.
Tu ai zis ca nu iti place cum miroase dupa spălat si ca vrei sa il dai cu ceva ca sa nu mai miroasă a sampon. Eu ti-am zis sa nu il dai cu nimic, ci sa il lasi sa miroasă a sampon ca acest miros se va duce intr-o zi.
Ori te obișnuiește si aia e.

| MaraMadalina1888 explică (pentru andreea567890123):

Am spus ca nu imi place mirosul dr caine ud...Si nu il chinui, e pentru binele lui