| Andreidjsjc a întrebat:

Am un câine de vreo 7-8 luni și...e cam obraznic, gen când nu îi convine ceva mârâie și mai musca sau când ma apropii de mancarea lui, ce pot face?

Răspuns Câştigător
| oz_1736 a răspuns:

Cand ii dai comenzi vorbeste autoritar. Cand te joci cu el schimba tonul. Ca el sa stie din tonalitate cand trebuie sa te asculte

1 răspuns:
| Nuamnumesrry a răspuns:

Incearca sa il duci la dresor si cand face asa cearta-l insa nu fi foarte dur cu el
Poate sa ii si lovesti USOR cu un bat subtire nu trebuie sa il ranesti doar sa inteleaga ca a gresit
Cainii sunt animale inteligente daca il certi va intelege
Bafta!