| Atisa_Beatrice_1993 a întrebat:

Am un caine yorkshire care a cazut putin mai tare pe scarile casei iar de atunci ii este frica sa mai urce la etaj.Ce pot sa fac?

2 răspunsuri:
| Purplegirl101 a răspuns:

Poți sa îl iei în brațe și sa urci de mai multe ori cu el ca sa vadă ca nu va păți nimic rău și apoi îl poți tine de lăbuțele din fata și ușor sa urci câte una pe următoarea scara. Tot așa și dacă îi vorbești frumos va prinde curaj și va urca din nou la etaj :-) Mult succes!

| Amointrebare9999 a răspuns:

Asta am pățit și eu cu câinele meu (când avea o luna). Încerca să-l mângâi, și mâine problema va dispărea de la sine. Nu i-l forța acum. Dacă ai nevoie sa urce la etaj și e prea greu ca să-l duci în brate, poți să-i pui putina mâncare pe fiecare scara pana urca.

Mult succes!