| Kabul9726 a întrebat:

Bună!
Am un cățel de 11 săptămâni 13 kg este de talie mare, nu mai pot să îl scap de purici deja sunt disperat, l-am spălat de doua ori (Butox din farmacie veterinara) i-am dezinfectat țarcul și cușca dar tot nu am scăpat, acum o lună a fost la medic unde a fost deparazitat extern (pipetă). Ce as mai putea încerca?
Mulțumesc!;

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| sofiapetre a răspuns:

Asa am patit si eu. Am incercat toate porcariile si nu mai scapam din contra parca erau mai multi. Cumpara Parakill, asta m-a salvat. E ieftin dar face cat nu a facut solutiile de peste 80 de lei. Spune pe cutie 1-2 picaturi per kg. Chiar daca e mare ca gabarit, e inca pui. Asa ca da-l dupa cap cu 1 picatura per kg. Scoate-l din cusca, cateva ore si pune in acea cusca si in tarc praf antiparazitar Exo 15g Herbal (e ieftin pana in 3 lei dar e super bun..iei cateva in functie de cat de mare e locul). Lasi praful ala acolo 2/3 ore apoi dai cu matura bine bine bine pana nu mai e nici o urma de praf. Il bagi inapoi in cusca. Iar la 3 zile il mai dai inca o data cu solutia aia dupa cap(tot 1 per kg). Iti garantez ca nu vei mai avea nici o problema pentru mult timp. In functie de unde locuiesti, Parakill si Exo ala le gasesti si la farmacia veterinara dar si la Emag. Vezi si tu in functie de unde e mai ieftin

1 răspuns:
| Zuzu1991 a răspuns:

Trebuie curea de deparazitare si picaturi care se pun la ceafa cainelui
trebuie numaistiuce substanta care se dilueaza si care se da pe sol ca sa serilizeze oule de purici... PHOOTE-I pe aia de la farmacia veterniara ca nu iti spun ei toate astea si te lasa sa mai vii odata pentru dezinfectie, spalare samd ca sa iti ia banul, sau du-te la o farmacie unde nu vor sa fii plini de purici ca ei sa profite angry