| sergiu48 a întrebat:

Am un ciobanesc belgian 5 luni femele. La cate luni trebuie sa i se ridice urechile? Sau cand incepe!? MS funda

Răspuns Câştigător
| Scremer a răspuns:

Din cate stiu eu pe la 4 luni ar trebui sa inceapa sa isi ridice nu mai stiu sigur 4-5 luni dar ai grija sa nu puna nimeni mana pe cap daca vrea sal mangaie pe cap nu-i lasa pentru ca el o sa-si lase urechile in jos cel mai bine e pana pe la vreo 7-8 luni nul mai mangaia pe cap eventual pe gat dar pe cap sai atingi urechile sau altceva mai bine lasabig grin

3 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Pe la 6 luni i se ridica urechile, nu stiu daca complet, dar oricum pe atunci.
Daca nu-i dai calciu, apucate, ajuta la intarirea cartilajelor urechilor + oase.
Sa-ti traiasca!

| viotedy a răspuns:

Dupa 4 luni.

Răspuns utilizator avertizat