| IUBITORDEANIMALE a întrebat:

Buna! Am un ciobănesc german care la sfârșitul lui mai face un an. Zilele trecute văzând o pisica a vrut sa o prindă și a rămas blocat cu lăbuțe din fata în gard. Pana am ajuns eu sa îl ajut el deja a tras de ea și s-a eliberat, însă în urma acestei întâmplări șchioapătă. Am controlat labuta, pare sa fie undeva deasupra pernitelor, cred ca la metacarpus sau ceva de genul din ce am vazut pe net. Il pune jos, se sprijină putin pe el, dar în timpul mersului șchioapătă. Nu e umflat, nu e vânat, m-am uitat sa nu cumva sa fie tăiat sau sa aibă un spin ceva si nu e cazul. Am tot căutat pe net ce as putea face, dar nu am descoperit ce ar putea sa aibă și ce as putea sa fac. Il voi duce la veterinar desi e destul de greu cu el în mașină, dar care este pana atunci părerea voastră? Are o luxatie, entorsă, intindere musculară, bănuiesc ca nu e cazul unei rupturi? Si ce as putea sa fac sa îl ajut?

Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

Daca avea fractura nu ar fi pus deloc piciorul jos.Probabil orice altceva in afar de fractura, cateva antiiflamatoare l-ar putea ajuta.O sa ii faca maine o injectie cu antiiflamator doctorul daca o sa fie cazul daca nu, o sa ii treaca in cateva zile.Se mai intampla, asta e, bine ca a reusit sa isi scoata singur laba sa nu stea atarnat pe acolo

| IUBITORDEANIMALE explică (pentru Felys):

Am fost cu el la veterinar, mi-a zis ca are o luxatie si ca se va face bine în câteva zile. Ia facut si un antinflamator. Problema e ca acum schiopateaza si pe piciorul din spate culmea pe partea cealaltă. Ce ar putea fi? Voi suna oricum din nou veterinarul maine cel mai probabil.

| Felys a răspuns (pentru IUBITORDEANIMALE):

Antiiflamatorul care i l-a facut va acctiona la ambele picioare.Cu siguranta odata ce pune piciorul in pamant nu e fractura, se mai lovesc si ei din viteza

4 răspunsuri:
| assasin97 a răspuns:

Doar veterinarul îți va putea spune cu exactitate si sfatul meu e sa nu te iei după răspunsurile de aici sau internet pentru că sar putea să.i faci mai rău.