| mogaldeataaaaa a întrebat:

Am un labrador retriever cafeniu de 10 luni. Am o problema, se scarpina mai mereu in zona urechilor. Oare are inceput de scabie?

Răspuns Câştigător
| hunea a răspuns:

E posibil sa aiba otita mai bine du catelul la veterinar daca e otita iti va da niste picaturi, nu lasa sa treaca timp prea mult, daca iti ubesti catelul.bafta

8 răspunsuri:
| Andreea304 a răspuns:

Cred ca cel mai probabil ARE PURECI!

| mogaldeataaaaa explică (pentru Andreea304):

Cu siguranta nu are purici! Mai tot timpul scutura din cap si vrea scarpinata la ambele urechi. Din cate stiam purecii stau in zona gatului nu dupa urechi. happy

| Andreea304 a răspuns (pentru mogaldeataaaaa):

Pai...poti sa te duci cu el la veterinar! Pentru asta exista!

| mogaldeataaaaa explică (pentru Andreea304):

Voi merge cat mai curand, multumesc oricum!

| Andreea304 a răspuns (pentru mogaldeataaaaa):

Pai stii...ai putea sa mergi direct cu el la veterinar decat sa intrebi niste necunoscuti care habar nu au!

| mogaldeataaaaa explică (pentru Andreea304):

Nu am crezut ca este ceva grav, de asta am si intrebat!

| Andreea304 a răspuns (pentru mogaldeataaaaa):

Pai poate este.Am un vecin care are un caine ce se scarpina si el dupa urechi, dar el este foarte batran, si avut o infectie pe piele...

| karmenţelină a răspuns:

Poate fi otita, sau are capuse/purici in acea zona. Parazitii ajung in multe zone.