| vasileloredana a întrebat:

Buna,am un motan de 6 ani si de 2 zile face urineaza pe el in timp ce doarme,cand este treaz face la litiera, ce se putea avea? stie cineva?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

" Incontinenta urinara – urinare involuntara, de cele mai multe ori determinata de o problema neurologica. Pisica poate urina frecvent si prin locuri neobisnuite. Din cauza simptomelor care se suprapun si a posibilitatilor mai multor cauze, este dificil sa se stabileasca un diagnostic bazat doar pe acest simptom. Incontinent urinara fizica trebuie diferentiata de tulburarile comportamentale. Acest lucru nu poate fi facut decat de un medic veterinar. "
Sursa : http://www.pet-stuff.ro/......-la-pisica

1 răspuns:
| aCek1ng a răspuns:

Trebuie dus la veterinar.