| Mari_Maria_1999_eOWS a întrebat:

.am un papagal amorez..si nu coboara sa manance..sta doar agatat și mananca doar sus daca-i pui..de ce? Si nici sa iasa afara..cauta ușița la colivie pe sus...

2 răspunsuri:
| Csander a răspuns:

Pe fru ca dragostea trece prin stomac.
E singur? Nu are pereche? Papagalii de obicei au nevoie de inca unul ca ei, altfel refuza mancare, apa si socializare cu tine.

| ionut16001235 a răspuns:

De cat timp il ai? Daca il ai de putin timp e posibil sa fie speriat si de aceea cred. Daca asta e problema incearca sa ti petreci mai mult timp cu el, vorbeste-i calm si incet. Sper ca te am ajutat.