| rWamo a întrebat:

Buna, am un papagal Micul Alexander pe care l-am luat de la pet shop, il am de aproximativ 2 saptamani si de cateva zile a inceput sa se comporte ciudat.Cateodata sta in cusca se agata cu ciocul de gratii si pare putin nervos si isi deschide putin aripile si tot face asa timp de cateva minute dar nu scoate nici un sunet.Eu ii deschid usita de la cusca crezand ca poate vrea sa zboare, el sta un pic apoi iese din cusca si cateodata zboara putin iar apoi sta pe cusca sau pe dulap fara sa faca nimic sau in cele mai multe cazuri iese din cusca se urca pe cusca si sta acolo, plimbandu-se pe ea destul de nervos (exact cum face si in momentul asta) si isi deschide putin aripile...Cateodata doar cate o aripa, e ca si cum ar face niste semne. Nu inteleg ce are.Imi puteti da niste sfaturi in legatura cu asta? Adica daca e ok sau are ceva boli sau ceva de genu...

Răspuns Câştigător
| noname2021 a răspuns:

Cred ca asa e personalitatea lui dar eventual il poti duce la un control.