| Etro a întrebat:

Bună. Am un pui de găină care are cam o săptămână. A început sa tot închidă ochii și nu mănâncă deloc, pe lângă asta tremura. Cum fac să-l ajut sa mănânce? Dacă moare? sad
E foarte slab

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| nuspuncinesunt2 a răspuns:

Off...Imi pare rau de el.Nu ar ealti pui in care sa se incalzeasca sa stea impreuna cu ei, nu are closca sa se poata baga in penele ei...S-ar putea sa moara.Astae.E un puisor. Daca vrei sa cresti un pui ca animal de companie cumpara-l cand are deja 2-3 saptamani.Il poti ajuta sa manance intr-un fel.Dar e mai dificil.Trebuie sa il tii de cioc sa i-l deschizi sisa ii bagi faina, crupe sau mancarea cu care il hranesti. Daca poti si mai rezista pana maine, maine dimineata trage o fuga pana la farmacie si cumpara-i niste albastru de metil, niste vitamine si calciu furajer.Il poate ajuta.Albastrul de metil i-l pui in apa pe care o bea, vitaminele si calciul in mancare.Dar stai! Intreaba-l pe farmacist cat trebuie pus. Adica poate fi o lingura la un kiloram de mancare sau ceva de genu.Asculta-i sfatul lui si spune-i si care-i trreaba cu puiul.Sincera sa fiu, daca incerci cu un doctor veterinar nu o sa reusesti.Doctorii sunt putin mai mult preocupati cu animale recum pisicile, cainii, papagalii, poate chiar si animale de pe langa casa precum vacile, porcii, caii etc.

Sper sa il poti ajuta pe micut sa isi revina.
Ii urez insanatosire grabnica!