| Etro a întrebat:

Bună. Am un pui de pisica de vreo 3 zile. E pe moarte, e tot rece și acum l-am dus la căldură, am observat ca pe o labuta are un mic punct. Zic asta deoarece are la a umflata și mov. Are plin de bube, mai degrabă de parca cineva și-a băgat ghiarele în el. Ce pot să îi pun la lăbuța? Ar avea șanse sa trăiască? sad

6 răspunsuri:
| Sophieka a răspuns:

De unde ai luat puiutul?

Daca nu il duci la veterinar si gasesti o mama pisica adoptiva pentru el... Mici sanse...Trebuie sa il infofolesti intr-un prosop si sa ii dai lapte praf cu biberonul.

| Etro explică (pentru Sophieka):

Este puiul de la pisica mea. A făcut doi. Acum l-am găsit pe unul în starea asta și deschide gura și o închide încontinuu

| Sophieka a răspuns (pentru Etro):

De ce nu l-ai lasat la mamica lui? Lasa-l ei daca nu poti merge la veterinar.

| Etro explică (pentru Sophieka):

Nam cum sa îl duc mamei ei. Nu vrea sa stea cu ei. Mai ales ca el statea la îndepărtare de mama lui și mi-e frica sa nu moara.

| Sophieka a răspuns (pentru Etro):

Cred ca puiutii s-au nascut cu probleme si mama pisica a renuntat la ei. De multe ori, cand unul sau mai multi pui se nasc bolnavi, mamele renunta la puii cu problema.
Sunt sanse foarte minime sa reziste... Daca il poti duce in casa, sa il infofolezi ca un bebelus intr-o paturica sau prosop si sa ii lasi doar capul dezgolit ca sa poata respira, si ii poti oferii din 2 in 2 ore lapte praf cu un biberon... Poate rezista.
https://thepetclub.ro/......cutelor-2/

| Etro explică (pentru Sophieka):

Puiul respectiv a murit. Am văzut ca are ca un fel de lichid galben ieșit din gura. :/