| SimoneGanu10 a întrebat:

Am un puiut de labrador. Ieri l-am luat si nu poate sta singur. Daca il inchid in tarc scheauna si latra chiar si o ora. Nu stiu cum a reusit dar a si avadat din tarc. (are doua luni) Ce ar trebui sa fac?

2 răspunsuri:
| ChrisAK47 a răspuns:

Cainele meu, cand era mica, face-a la fel... e doar un pui care are nevoie de atentie, si trebuie sa stai cu ea mereu sau sa lasi pe cineva sa stea cu ea... asa-s cainii mici
Holy ( catelusa mea ), daca o inchid undeva, latra si apoi adoarme, are 2 ani.
Trebuie sa ii da-i afectiune cainelui

| Fhhgafata a răspuns:

Joacă te mai des cu ea, pentru că se simte singura.
Poți săi iei un prieten care sa stea cu ea daca e închisă ia un alt câine dar când vor crește puțin mai mari dale sa mănânce separat că se vor bate.
Daca nu îl ții închis îi poți lua și o pisică.