| FazekasErvin a întrebat:

Bună, aș avea nevoie de niste sfaturi de la iubitorii de animale de companie.

Am un cățeluș bichon de trei luni.În 28 dec va face patru luni și de mic l-am obișnuit ca în timpul nopții să își facă nevoile pe pres, iar acum as vrea să îl obisnuiesc sa se abțină până dimineață când cineva îi da drumul afară. Cum fac?

Aștept sfaturi și trucuri utile.

1 răspuns:
| GirlOnline81 a răspuns:

Trebuie sa stii ca unii catelusi prefera recompensele, altii jucariile. Asadar, cand il scoti la prima ora a diminetii, da-i o recompensa imediat dupa ce isi face nevoile ( sau da-i jucaria preferata) si, bineinteles, felicita-l.