| MariaRaluca1109 a întrebat:

Bună!
As dori ca în viitorul apropiat sa achiziționez un cane corso. Ar putea să-mi spună cineva dacă sunt șanse sa sară la stăpân sau un membru al familiei sa îl muște?
Mulțumesc :3

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Un membru al familiei sa-l muste?

| anonim_4396 a răspuns (pentru darrio2007):

happy

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca este luat de la 6 saptamani si este dresat sa fie ascultator, este putin posibil. Sa nu uitam, totusi, ca sunt rase facute pentru lupta si naravurile razbat uneori la suprafata.

| Mohican a răspuns:

Buna,

Nici o rasa de caine nu difera una de alta foarte mult in afara de aspect. Un caine atata timp cat se simte in siguranta si are destula atentie nu va fi in nici un caz un caine periculos. Mai ales daca il cumperi de cand este pui si il cresti, acesta se va obisnui foarte bine cu cei din jurul lui, el te va considera pe tine si pe ceilalti care a fost in jur apropiati. Cainele poate fi dresat de mic.

Sper ca te-am ajutat.