| Alexpiciuu07 a întrebat:

Buna as dori sa mi cumpăr un pui de maimuța capucin sau macac caut de mult timp și nu găsesc orice informație îmi e de ajutor va mulțumesc

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citez "Maimuţele, fiind animale exotice, nu pot fi deţinute chiar de oricine. Legea impune anumite cerinţe şi restricţii, în funcţie de rasa de maimuţă. Animalele sălbatice pot fi deţinute doar în baza unor documente emise de către un organism competent şi nu sunt deloc uşor de obţinut. AGERPRES/ (Documentare - Daniela Dumitrescu;"
puteai gasi pe google