| Scanteie_Yasmina_1999 a întrebat:

Buna!
As dori si eu 5 nume de caine (5 mascul si 5 femela).O sa-mi cumpar un caine bichon maltez si nu stiu ce nume sa-i pun.

2 răspunsuri:
| danutz2006 a răspuns:

Eu iti propun altceva. Ia cainele si abia atunci sa te gandesti la nume. E frumos sa ii pui un nume care sa aiba o legatura cu el.
Nu te poti gandii la un nume de caine care la originile lui a fost un mare razboinic cand el este o fire sensibila si jucausa.
Lasa acest nume sa vina de la sine atunci cand il vei avea in casa.
Important este sa ii pui un nume pe care sa il poti rostii foarte usor si cat mai repede pentru ca atunci cand va pleca de langa tine si va fi in pericol sa il poti striga cu usurinta.

| DeliaAngh a răspuns:

Bună! Eu am o cățelușă bichon maltez și i-am pus numele Sara. Ai mai putea alege Bety, Rona, Pușa și pentru mascul ai putea să alegi Miky sau Rudy.