| DenisaBun a întrebat:

Aș putea să-mi spăl pisica cu săpun de casă?

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu. Sapunul de casa contine soda caustica si poate ataca blana pisicii.

| darrio2007 a răspuns:

P.S. Exista sampon special pentru pisici. Ai innebunit?

| DenisaBun explică (pentru darrio2007):

Știu și eu că există, dar trebuie să o spăl cât mai repede posibil și eu nu am magazinul fix lângă mine.De unde să știu eu că poate ataca blana pisicii.

| darrio2007 a răspuns (pentru DenisaBun):

Sampon pentru copii ai?

| untu a răspuns:

Nu! Sunt sampoane si sapunuri speciale pentru caini si pisici la farmaciile veterinare sau de la petshop-uri!

| xCeline a răspuns:

Decat sa omori pisica mai las-o o zi nespalata pana ajungi sa ii cumperi sampon special ca nu moare. Dar daca ii dai cu sapun de casa s-ar putea sa ramana cheala laughing

| darrio2007 a răspuns (pentru xCeline):

Se spune chelie mai deasă. Ha! Ha!

| xCeline a răspuns:

S-ar putea sa latre pisica dupa ce o spalalaughing)))

| PavelLarisaIonela a răspuns:

Nu. Spal-o cu săpun de pisici.

| PavelLarisaIonela a răspuns:

. Spal-o cu sampon de pisici.

| Emokid9 a răspuns:

O doamne feri! Cum dracu sa speli pisica cu săpun de casa? Nu ai auzit de sampon special?

| Idontcare11 a răspuns:

Nu e bine foloseste sapun de pisici.

| DariaPaula111 a răspuns:

Nu, sapunul de casa reactioneaza altfel ca sapunul special de pisici.
Ar trebui sa cumperi sapon de pisici, daca o speli cu sapun de casa ataca blana pisicii...