| iSergiu a întrebat:

As vrea sa imi cumpar o testoasa, dar am deja un caine. Cainele va simti testoasa in casa? (Va fi agitat)

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca un animal este mai mult decat suficient intr-o casa, mai ales ca cere destul de mult timp, sa fie scos afara, plimbat, jucat, hranit si spalat.

| Bizon95 a răspuns:

Evident ca o v-a simti
cainii au o vedere slaba, nu foarte dar mai slaba decat oamenii
insa mirosul e MUUUUUUUUUUULT mai dezvoltat

asa ca ei nu vad lumea ci miros lumea

| romeo78 a răspuns:

O țestoasă este foarte greu de crescut, mai ales când este pui. Trebuie un acvariu suficient de mare, trebuie hrană specială. Câinele va observa acvariul și mișcarea din el. Iar, pentru a nu avea probleme, de prima dată îi arătați broscuța pentru a se obișnui cu ea.

| Iote a răspuns:

Evident ca o va simti. Va simti si mirosul, pe care noi oamenii nu il percepem. Cainele poate sa o accepte, sau nu, in functie de temperamentul sau, indiferent de rasa.