| webkinz1294AJ a întrebat:

As vrea sa imi dresez cainele de rasa bichon maltese. Va rog frumos sa ma ajutati.O zi buna.

3 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Cauta pe youtube gabriel cocu predresaj, gasesti pe canalul lui foarte multe clipuri care te vor ajuta si asculta bine si ce zice fiindca explica totul.

| BellaCullen14 a răspuns:

Mai intai ar trebui sa stii ca, catelul tau trebuie sa aiba o varsta cuprinsa intre 8 luni - 2 ani pentru ca dresura sa mearga struna! Incepe cu ceva simplu, cum ar fi, sa il inveti sa de-a ''noroc'' cu tine. Uite cateva sfaturi! Mai intai spune-i noroc, luandu-i labuta intr-una din mainile tale. Repeta asta vreo saptamana, dupa care doar intinde-i mana si vei vedea ca acesta iti va pune singur labuta pe palma. Sper ca te -am putut ajuta si, mult succes la dresura! Pa!

| RedNose a răspuns (pentru BellaCullen14):

La 8 luni deja are personalitatea formata, predresajul se incepe de la 2 luni si se incepe cu comenzi foarte importante ce tine de educatia lui:
-numele
-nu-i voie
-aici
-asteapta
-lasa
-sezi
-mers la pas

Dupa ce a invatat toate astea perfect se incepe cu trucurile:
-aport
-da labuta
-rusine, etc.