| amage a întrebat:

As vrea sa stiu cui ii place sa citeasca, si daca vreti sa-mi dati cateva exemple de carti pentru ca nu mai stiu ce sa citescsad. Imi plac cele horror, cele de aventura, cele romantice, si cele care au legatura cu imaginatia, magia. Sper sa ma ajutati!

Mersi!

Răspuns Câştigător
| lollipop92_5210 a răspuns:

Ingeri si demoni- Dan Brown
Codul lui Da Vinci- Dan Brown
Jurnalul Diavolului
Jurnalele Vampirilor
Semnul
Ah ce-am uitat!
Te iubesc!
De ce barbatii se insoara cu scorpii?
Ciuleandra
La tiganci
Maitreyi
Invitatie La Vals
Panza De Paianjen
Sunt Aiurita Si Se Ia
Amurg
De Ce Iubim Femeile

11 răspunsuri:
| rosto a răspuns:

Eu iti scriu ce am citit eu si mi-a placut (cateva dintre ele):
cel mai iubit dintre pamanteni - m preda
gorila si adam si eva - rebreanu
baletul mecanic - cezar petrescu
invitatia la vals - m drumes
shogun - james clavell
quo vadis si aniela - sienkyewicz
vraciul, profesorul wilczur - tadeusz dolega mostowicz
castelul palarierului - as cronin

| Alex0194 a răspuns:

De aventura incearca Vulcanul de aur de Jules Verne si altele scrise de el deoarece cred ca pot spune clar este parintele cartilor de aventura si de dragoste incearca Invitatie la vals de Mihail Drumes este o carte foarte frumoasa. Spor la citit; nu multi citesc unii deloc altii doar cat le cere la scoala.

| denismaria92 a răspuns:

Citeste carti de jules verne, sigur o sa iti placa
sau harry potter(daca inca nu ai citit)

| allyson a răspuns:

La rascruce de vanturi (emily bronte), mandrie si prejudecata (jane austen), lorelei (ioel teodoreanu), orice de jules verne, harry potter (love struck), pe aripile vantului (margaret mitchell) si mai sunt multe altele frumoase si interesante

| Fetita a răspuns:

"Trandafiri pentru ea" de Julie Garwood
"Jocurile foamei" de Suzanne Collins
Harry Potter
"Prada regelui","Castele","Darul" de Julie Garwood

| Fetita a răspuns:

Pardaillan si Fausta de Michel Zévaco, am uitat de cartea asta...stiam mai multe dar trebuie timp sa mi le amintesc

| zizi000 a răspuns:

Amurg, luna noua, eclipsa, zori de zi, jurnalele vampirilor, ziua extraterestrilor, omul ilustrat, invitatie la vals, aventurile lui tom sawyerhappy

| lovefan a răspuns:

Pai incearca scrisoare de dragoste sau carti de Jules Verne. Cartile acelea sunt foarte bune.

| Mara_1046 a răspuns:

Citeste O mie de farame- James Frey. Odata inceputa, eu nu am putut sa o las din mana.
Dupa ce o citesti spune-mi daca ti-a placut! happy

| lariisa99 a răspuns:

Ana karenina. dracula

| john_5929 a răspuns:

Stiu ca pentru fete este un must. Jane Austen.
Poate fi si Ivanhoe, Ultimul mohican, Pe aripile vantului,. sunt multe carti bune.