| AmaliaMocanu a întrebat:

As vrea sa va intreb dacastiti niste rase cu catei mai dragute si cand sunt mici si cand sunt mari.Si niste siteuri cu toate rasele si poze! As vrea sa stiu cam ce rasa se intretine cel mai usor! Mentionez ca am apartament de 3 camere si nu mai am alte animale decat o surioara de 1 an si o luna.Am discutat si cu mama si a zis ca se mai gandeste dar eu nu sunt sigura daca vreau pisica sau catel...As vrea sa imi spuneti despre ce va place mai mult pisica sau catel si diferitele rase care va plac.
Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Ancutss30 a răspuns:

Cel mai frumos catel este GOLDEN RETRIEVER.Este cea mai frumoasa rasa, care nu are nevoie decat de miscare.Se acomodeaza oriunde ar sta.Asa ca il poti tine in apartament. Daca acesta nu iti place,iti poti lua un Bichon Maltez, pentru ca e la ``moda``.Cel mai bine ar fi sa ti se faca mila de un caine maidanez si sa.l adopti, pentru ca este o sansa mare pentru ei.Nu sunt multi oameni care au suflet in tara asta.Maidanezii sunt cei mai buni catei pentru om.

4 răspunsuri:
| paulaaaaa a răspuns:

Sunt multe rase care se adapteaza la apartament. cele mai bun ar fi cele mici de exemplu bichon maltez, coker spaniel, chiuaua, semenea poti sa iti iei si un caine de rasa mijlocie, doar ca acestia au nevoie de miscare de exemplu un border collie, labrador sau golden retriver. cat despre pisici eu iti recomnad pisica albastra de rusia, este cea mai adaptabila si pentru apartamnet dar si pentru ca nu necesita multa atentie cand vine vorba de toaleta. cum a spus si ancutss30 mai devreme, ar fi frumos sa adopri un maindanez, ti-ar multumi toata viata lui! te salut si sa ai grija de animalut!happy ps: rasele mici nu sunt tocmai potrivite pentru familii cu copii mici!happy

| ANONIM49112911 a răspuns:

Mie imi plac mai mult cateii deoarece sunt ma jucausi. Pisicile sun mai cuminti. Ai putea adopta un caine din adapostori, dar daca vrei de un anumit tip, ai putea sa-ti iei un peckinez si bichon (sunt mai greu de ingrijit )http://www.infocaini.ro/

| pastapac a răspuns:

Mi-e imi plac pisicile. Sunt foarte usor de ingrijit. Pe cele cu par scurt nici nu trebuie sa le speli sa piepteni. Siamezele sunt super dragute dar si cele care nu sunt de rasa sunt dragalase.

| Vlad_Lavinia_1970 a răspuns:

Cum a spus Ancutss30 cel mai frumos catel este un GOLDEN RETRIEVER, dar poti sa-ti ei si un BICHON FRISE pentru ca nu naparlesc. Dar un maidanez este mai loial daca l-ai lua de pe strada. Despre pisici, cu o sora asa mica, daca iti ei o pisica ia-ti una cu blana scurta. Poti sa intri pe webkinz, dai pe primul fisier iti creezi un cont si poti sa adobti o pisica sau un caine cu care poti sa te joci numai pe internet