| Mirunikas a întrebat:

Bună! Astăzi am observat că broasca mea țestoasă are un fel de strat maro pe ambii ochi. Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La hibernat se duce ea cand stie.

| DonMoldo a răspuns:

Broasca trebuie sa aiba niste conditii atunci cand o cumperi. Sa stea in apa curata (fara clor), sa aiba temperatura apei in jur de 24-27 de grade, sa nu stea in curent.

Ea intra in hibernare atunci cand nu sunt indeplinite aceste conditii. Si nu e tocmai ok sa hiberneze.

E doar o iritatie probabil.Tot ce îi trebuie este o cremă specială de ochi. Când o vei aplica, se va face bine si v-a putea sa vada mancarea

Daca te poti duce cu ea la vaterinar, fugi si nu mai sta. De asemenea, la petshop gasesti niste picaturi speciale de pus in ochi. Si nu uita ca apa aia trebuie tratata sa nu mai aiba clor. Fie folosesti solutie cumparata, fie o lasi la decantat in sticle fara capac timp de 24 de ore.