| Ismiiii a întrebat:

auziti ajutati-ma si pe mine cainele meu a eliminat viermisori lungi il am de 3 zile si din cate am vazut toti erau morti presupun ca femeia de care l-am luat i-a dat si ea pastile de erau morti inseamna ca pana a ajuns la mine microbul a murit sau tot pot sa iau paraziti? ca stiu ca se iau si la om si mi-e frica i-am dat pastila ieri si azi dimineata si azi na mai facut cu viermisori si tare faa diaree a scapat de ei? e posibil sa fi luat chiar daca ia scos morti?

Răspuns Câştigător
| Silviuloan a răspuns:

NU!~ acei viermisori sunt niste paraziti interni de la lapte. Nu te teme nu o sa se intaple nimic. Daca e te duci la un veterinar si ii zici deste acei paraziti. Stai linistit ca toti fac la fel de la lapte... Funda

3 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

E bine sa-i dai tratamentul la timp, in functie de prospect, chiar daca nu mai observi viermisori.Eu am ceva care se da la 3-4 luni. Daca te mananca nasul des, fa si tu un control, cu toate ca sansele sa fi luat de la caine sunt minime.Ti-as recomanda granulele, care sunt ieftine luate,, vrac,,.De asemenea, macar la 2 saptamani fierbe-i resturi de carne cu morcov.Sunt imp si legumele la animalele de casa.

| angeldevil_7103 a răspuns:

Nu nu se transmit la oameni dar poti sa mergi la veterinar pentru un consult cu cainele

| gabrriela a răspuns:

Hmm...eu stiam ca nu se iau la om, oricum poti sa ceri la farmacia veterinara niste pastile pentru deparazitare interna si o mai poti intreba si pe vanzatoare daca este ceva in neregula cu cainele