| MinnieMouse1999 a întrebat:

Azi am avut o zi foarte trista...Mi-am pierdut cățelul(era pui, iar eu stau la tara)si îmi e foarte dor de el.Il am de o saptamana.Ce sa fac ca sa nu mai îmi fie asa dor de el?

Răspuns Câştigător
| untu a răspuns:

Trebuie sa ai rabdare sa mai treaca ceva timp si sa te rogi la bunul Dumnezeu ca vrei sa apara alt catel care sa vina la tine in curtea ta! Asa mi s-a intamplat si mie,dupa ce mi-a murit un catel alb la datorie noaptea,a iesit de prin poarta ca sa alerge hoti. Dupa cateva saptamani, mi-a aparut un pui negru in curtea noastra aproape de bucatarie, era zgribulit de frig si de foame, avea rani si scame, probabil ca a trecut pe sub gardurile sparte ale vecinilor si a ajuns la noi! Acuma are 3 ani si este foarte vioi si inteligent si mi-a umplut viata cu bucurie, nu mai sufar dupa cainele meu alb cel credincios!

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dap WeaC are dreptate.

| Doina_Muntean_1971 a răspuns:

Du-te si cautal sau i-ati altul

| eminescuhipiot a răspuns:

Nu exista un tratament pentru a nu mai suferi dupa cineva/ceva. Dar cu timpul iti vei reveni, este si normal sa-ti para rau, si cand vei fi pregatita ia-ti alt animalut.

| WeaC a răspuns:

Eu iti sugerez sa iti iei un alt animal de companie! Si asa vei putea trece peste! Funda?

| MinnieMouse1999 explică (pentru WeaC):

Scuze ca nu ti-am dat funda! Oricum astazi mi l-a adus cineva acasa si este bine!

| Mal5 a răspuns:

Pai...pentru inceput ai putea sa nu te mai gandesti la el. Preocupate de altceva cum ar fi treburile de la tara sau scoala sau ai putea direct sa iti iei un nou catelus.

| MinnieMouse1999 explică (pentru Mal5):

Mersi! Astăzi l-a adus cineva acasa si e bine, ma bucur mult!