| Rednmi a întrebat:

Broasca mea testoasa nu mai mananca, imi iasa zilnic din acvariu. Impinge sticla care acopera acvariul cu capul si imi escaladeaza paturile si tot ce apuca. Seara se ascunde, nu o mai gasesc pana urmatoarea zi spre dupa masa timp in care iar se urca pe unde apuca. Oare e notmal?laughing Cum sa o fac sa mai manance? Sau de ce nu mai mananca?

3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Tu nu știi ca se pregătesc de hibernare?

| Rednmi explică (pentru Catrice):

Ba da, dar am inteles ca intr-un mediu cald o pot opri sa hiberneze. I-am pregatit tot ce ii trebuie in acvariu, totusi imi iasa de acolo. Crezi ca s-ar putea ca dupa cateva dati in care iasa si se tot ascunde sa nu o mai gasesc? Oare isi cauta un loc de hibernat?

| Catrice a răspuns (pentru Rednmi):

Las-o la hibernat ca pana la urma asa e firesc. Poate ca tu nu vrei, dar ele știu ce au de făcut și se pregatesc.
Sa zicem ca ai avut noroc ca ai găsit-o.