| AntoniaOrman a întrebat:

Ce parere aveti despre Lady Gaga? Argumentati!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din punctul meu de vedere,Lady Gaga chiar se foloseste de originalitate,prin tinutele ei excentrice, dezinhibitie, nebunie, multa culoare, etc.Este originala, si asta conteaza cel mai mult, stie cum sa iasa in evidenta si cum sa se faca placuta, chiar daca de cele mai multe ori, auzim lucruri neplacute despre ea.Media,deh! Este o persoana dezinvolta,directa,care stie sa faca atmosfera; si nu ca i-as fi vreo fana infocata,pur si simplu sunt de parere ca a fi original, inseamna a fi deosebit, si prin asta se remarca ea, lasand zvonurile la o parte, vizavi de infatisarea ei.Sunt multi care o critica, so what? Vorba lu` P! nk happy.

7 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Noua Madonna, doar că ea are voce. Se folosește de pretextul că face artă pentru a face pe nebuna. Adele este mai talentată decât ea, și muzica ei este cu adevărat artă, iar videoclipurile ei chiar transmit un mesaj.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Este o excentrică.
Îmi place cum cântă, are voce nu glumă, însă nu prea îmi place ce videoclipuri are, în rest per total îmi place de ea.
Te pup!

| Epigonul a răspuns:

Cine-i Lady Gaga?

| kostyx a răspuns:

Excentrica
de ce? Tinute excentrice, atitudine, etc

| girl28 a răspuns:

Hmm,canta foarte frumos.

| piciux23 a răspuns:

Mie imi place pentru ca e originala si ca nu ii pasa de ce crede lumea despre ea.Ea se simte bine in pielea ei, facand ce face, si facand acel lucru cum ii place ei si asta e de admirat! bafta

| FathalShot a răspuns:

The Fame, albumul de debut al lui Lady Gaga, a fost lansat in 2008, si a ajuns direct in varful topurilor din sase tari. Criticii au fost incantati de album si au laudat mixul de glam rock, hip hop, pop si sunete de metal. Din 2009, The Fame s-a vandut in peste 4 milioane de exemplare, iar de pe internet, albumul a fost descarcat de peste 20 de milioane de ori.

Lady Gaga a inceput in 2008 un program intens de turnee, care a continuat pana in anul 2009.

In acest timp, Lady Gaga a castigat o reputatie pentru tendinta ei de a combina moda cu muzica. Nu si-a intors spatele artei ei burlesti si a strans in jurul ei Haus de Gaga, un grup mic de oameni care lucreaza impreuna cu ea la tinutele ei, la machiaj, la decorurile de scena pentru toate showurile pe care le das. Lady Gaga a declarat ca atunci cand scrie un cantec se gandeste de asemenea la ce va purta cand va interpreta piesa si cum va arata scena ei. Lady Gaga are un intreg ansamblu de costumatii ciudate de scena si deseori este caracterizata ca fiind ciudata, extravaganta si originala.Lady Gaga a concertat in Romania pe 16 august, la Bucuresti. Concertul divei a fost inclus in turneul mondial The Born This Way Ball, ce a debutat pe 27 aprilie in Coreea de Sud si a inclus de asemenea alte 21 de orase europene.